Пізнай.com Latest Питання

Зорепад

Що таке абсолютна монархія?

Що таке абсолютна монархія?

1 Відповідь

 1. Уявіть, що ви живете в державі, де все вирішує один чоловік. Цей чоловік – монарх, і він має необмежену владу над усіма сферами життя суспільства. Він може робити все, що йому заманеться, без будь-яких обмежень.

  Ця форма правління називається абсолютною монархією. Вона виникла в Європі в XVI-XVII століттях, в період становлення капіталізму. Монархі прагнули обмежити владу феодалів і церкви, і для цього вони потребували абсолютної влади.

  Основними ознаками абсолютної монархії є:

  • Одноосібна влада монарха: Монарх є одноосібним правителем, і його влада не обмежена ніякими законами або іншими інституціями.
  • Необмежена влада монарха: Монарх має необмежену владу над всіма сферами життя суспільства.
  • Централізована система управління: Влада монарха поширюється на всю територію держави, і всі органи влади підпорядковуються йому.

  Одноосібна влада монарха означає, що монарх є єдиним правителем держави. Він не обирається, а стає правителем за правом народження. Монарх не підпорядковується ніяким законам або іншим інституціям. Він може творити закони, призначати і звільняти чиновників, розпоряджатися податками та армією.

  Необмежена влада монарха означає, що монарх має необмежену владу над всіма сферами життя суспільства. Він може робити все, що йому заманеться, без будь-яких обмежень. Монарх може конфіскувати майно, заарештовувати і вбивати людей, вести війни.

  Централізована система управління означає, що влада монарха поширюється на всю територію держави. Монарх має своїх представників у всіх регіонах країни. Ці представники, так звані намісники, підпорядковуються безпосередньо монарху.

  Приклади абсолютних монархій

  Прикладами абсолютних монархій є Франція в XVII столітті, Росія в XVIII-XIX століттях, Австрія в XVIII-XIX століттях.

  Франція в XVII столітті

  У Франції в XVII столітті правив король Людовик XIV, який отримав прізвисько “Король-Сонце”. Людовик XIV був одним з найсильніших монархів в історії. Він обмежив владу феодалів і церкви, і створив централізовану систему управління.

  Росія в XVIII-XIX століттях

  У Росії в XVIII-XIX століттях правив ряд абсолютно монархів, включаючи Катерину II, Петра III і Олександра I. Російські монархи були дуже могутніми і впливовими. Вони вели успішні війни, розширювали кордони Росії і сприяли розвитку економіки.

  Австрія в XVIII-XIX століттях

  У Австрії в XVIII-XIX століттях правив ряд абсолютно монархів, включаючи Йосифа II, Леопольда II і Франца I. Австрійські монархи були дуже амбітними і прагнули до перетворення Австрії в велику державу.

  Позитивні та негативні наслідки абсолютної монархії

  Абсолютна монархія мала як позитивні, так і негативні наслідки. З одного боку, вона сприяла зміцненню централізованої влади і розвитку капіталізму. З іншого боку, абсолютна монархія була авторитарною формою правління, яка обмежувала права і свободи громадян.

  До позитивних наслідків абсолютної монархії можна віднести:

  • Зміцнення централізованої влади: Монарх мав необмежену владу, і це дозволяло йому ефективно управляти країною.
  • Розвиток капіталізму: Монарх міг приймати рішення, які сприяли розвитку економіки.

  До негативних наслідків абсолютної монархії можна віднести:

  • Обмеження прав і свобод громадян: Монарх міг робити все, що йому заманеться, і це обмежувало права і свободи громадян.
  • Авторитаризм: Абсолютна монархія була авторитарною формою правління, і це призводило до обмеження свободи слова і свободи зібрань.

  Занепад абсолютної монархії

  Абсолютна монархія впала в Європі в XIX столітті, в результаті буржуазних революцій.

  Буржуазні революції були викликані зростанням недовольства населення абсолютною монархією. Громадяни вимагали обмеження влади монарха і забезпечення своїх прав і свобод.

  Найбільш відомими буржуазними революціями були:

  • Французька революція 1789 року: Французька революція привела до повалення монархії і встановлення республіки.
  • Американська революція 1775-1783 років: Американська революція привела до відділення США від Великої Британії.
  • Британська промислова революція: Британська промислова революція привела до зростання економічної могутності Британії і до посилення впливу буржуазії.

  Буржуазні революції призвели до падіння абсолютної монархії в багатьох країнах Європи. На зміну абсолютній монархії прийшли інші форми правління, такі як конституційна монархія і республіка.

  Конституційна монархія – це форма правління, при якій монарх є главою держави, але його влада обмежена конституцією.

  Республіка – це форма правління, при якій глава держави обирається народом.

  Абсолютна монархія залишилася лише в деяких країнах, таких як Саудівська Аравія, Бруней і Оман. Однак і в цих країнах абсолютна монархія поступово слабшає під впливом процесів глобалізації і демократизації.

Залишити відповідь

Залишити відповідь

Оберіть відеохостинг, на якому знаходиться Ваше відео.

Введіть ідентифікатор відео. Наприклад, посилання: «https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs», ідентифікатор це: «sdUUx5FdySs».