Пізнай.com Latest Питання

Віктор

Що таке архаїзм?


1 Відповідь

 1. Архаїзм — це слово, вираз чи граматична форма, які застаріли й вийшли з загального вжитку. Вони мають сучасний синонімічний аналог. Архаїзми — це витіснені назви понять, що існують і в наш час.

  Чому архаїзми виникають?

  Архаїзми виникають з різних причин. Такими причинами є, наприклад:

  Зміна предметів або явищ, які вони позначають. Наприклад, слово “телеграф” застарілою, тому що телеграфи більше не використовуються.
  Зміна значення слова. Наприклад, слово “хрест” раніше означало “перехрестя”, а тепер означає “знак християнства”.
  Поява нових слів, які витісняють старі. Наприклад, слово “автомобіль” витіснило слово “авто”.

  Типи архаїзмів

  Архаїзми можна поділити на такі типи:

  Власне лексичні архаїзми — це слова, які застаріли в цілому. Наприклад, “чадо” (дитина), “ректи” (говорити), “понеже” (тому що).
  Лексико-фонетичні архаїзми — це слова, що відрізняються від сучасних варіантів лише одним чи кількома звуками або місцем наголосу. Наприклад, “сей” (цей), “пашпорт” (паспорт), “глас” (голос), “піїт” (поет), “філозоф” (філософ).
  Лексико-морфологічні архаїзми — застарілі словоформи та граматичні характеристики слова. Наприклад, “люде” (сучасне люди), “авто” (раніше чоловічого роду).
  Лексико-словотвірні архаїзми — це слова, що відрізняються від сучасних однокореневих синонімів словотвірним формантом — суфіксом або префіксом. Наприклад, “податель” (той, хто подає), “подаяние” (подарунок), “возгордиться” (гордитися).
  Лексико-семантичні архаїзми — це слова, у яких застарілими є лише окремі значення. Наприклад, “броня” у значенні “зброя”, “худий” у значенні “поганий”, “машина” у значенні “паровоз, поїзд”.

  Використання архаїзмів

  Архаїзми можуть використовуватися в літературі для різних цілей.

  Наприклад, для відтворення історичного колориту. Наприклад, у творах про минулі епохи автори часто використовують архаїзми, щоб читач міг відчути дух того часу.
  Або ж для створення урочистого чи іронічного звучання. Наприклад, архаїзми можуть використовуватися для створення урочистого звучання, наприклад, у віршах про високі почуття. Або ж архаїзми можуть використовуватися для створення іронічного звучання, наприклад, у творах, які висміюють минулі часи.

  Архаїзм — це слово, вираз чи граматична форма, які застаріли й вийшли з загального вжитку.
  Архаїзми можуть бути різних типів.
  Архаїзми можуть використовуватися в літературі для різних цілей.

Залишити відповідь

Залишити відповідь

Оберіть відеохостинг, на якому знаходиться Ваше відео.

Введіть ідентифікатор відео. Наприклад, посилання: «https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs», ідентифікатор це: «sdUUx5FdySs».