Пізнай.com Latest Питання

Андрюха

Що таке атмосферний тиск?

Що таке атмосферний тиск?

1 Відповідь

 1. Атмосферний тиск – це сила, з якою повітря тисне на всі поверхні, що знаходяться в атмосфері Землі. Він створюється масою повітря, що знаходиться над поверхнею.

  Щоб краще зрозуміти, що таке атмосферний тиск, давайте проведемо простий експеримент. Візьмемо скляну пляшку і наповнимо її водою. Тепер закриємо пляшку пробкою і поставимо її на дно басейну. Що відбудеться? Вода в пляшці підніметься вгору. Це відбувається тому, що атмосферний тиск тисне на поверхню води в басейні, а тиск повітря всередині пляшки менший, ніж атмосферний тиск.

  Тиск повітря вимірюється в кілопаскалях (кПа) або міліметрах ртутного стовпчика (мм рт. ст.). Нормальний атмосферний тиск на рівні моря становить 101,325 кПа або 760 мм рт. ст.

  Атмосферний тиск падає з висотою. Це пов’язано з тим, що з висотою кількість повітря, що знаходиться над поверхнею, зменшується. Наприклад, атмосферний тиск на висоті 5000 метрів над рівнем моря становить близько 530 мм рт. ст.

  Атмосферний тиск впливає на наше життя у багатьох аспектах. Він впливає на погоду, клімат, а також на функціонування живих організмів.

  Вплив атмосферного тиску на погоду

  Атмосферний тиск впливає на погоду в основному через свою роль у формуванні вітру. Вітер утворюється, коли повітря з більш високим тиском переміщується в зону з більш низьким тиском.

  Атмосферний тиск також впливає на формування опадів. Коли повітря з підвищеною вологістю піднімається вгору, воно охолоджується і утворює опади.

  Вплив атмосферного тиску на клімат

  Атмосферний тиск впливає на клімат, визначаючи, де будуть формуватися області високого і низького тиску. Області високого тиску зазвичай супроводжуються ясною погодою, а області низького тиску – хмарною погодою і опадами.

  Вплив атмосферного тиску на живі організми

  Атмосферний тиск впливає на живі організми, зокрема на рослини, тварин і людей.

  Рослини чутливі до зміни атмосферного тиску. Наприклад, перед зміною погоди рослини часто змінюють свою поведінку, наприклад, піднімають або опускають листя.

  Тварини також чутливі до зміни атмосферного тиску. Наприклад, деякі тварини, наприклад, птахи, перед несприятливою погодою збираються в зграї.

  Люди також чутливі до зміни атмосферного тиску. Наприклад, у людей з гіпертонією підвищення атмосферного тиску може призвести до підвищення артеріального тиску.

  Вимірювання атмосферного тиску

  Атмосферний тиск вимірюється за допомогою барометра. Барометр – це прилад, який вимірює силу тиску повітря на поверхню.

  Існує кілька різних типів барометрів. Найпоширенішим типом барометра є ртутний барометр. Ртутний барометр складається з скляної трубки, заповненої ртуттю. Тиск повітря на рівні моря утримує ртуть у трубці на висоті 760 мм.

  Іншим типом барометра є анероїдний барометр. Анероїдний барометр не містить рідини. Він складається з герметичної металевої коробки, всередині якої знаходиться вакуум. Тиск повітря натискає на коробку, змінюючи її форму. Ці зміни форми перетворюються в показник тиску.

  Атмосферний тиск можна також вимірювати за допомогою електронних барометрів. Електронні барометри використовують різні технології для вимірювання тиску повітря.

  Атмосферний тиск – це важлива характеристика атмосфери Землі. Він впливає на погоду, клімат, а також на функціонування живих організмів.

Залишити відповідь

Залишити відповідь

Оберіть відеохостинг, на якому знаходиться Ваше відео.

Введіть ідентифікатор відео. Наприклад, посилання: «https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs», ідентифікатор це: «sdUUx5FdySs».