Пізнай.com Latest Питання

Макс

Що таке байка і що таке мораль байки?

Що таке байка?
що таке мораль байки?


1 Відповідь

 1. Байка – це невеликий алегоричний, здебільшого віршований твір повчального змісту, з яскраво вираженою мораллю.

  Байка має такі основні ознаки:

  • Алегорія. У байці тварини, рослини, неживі предмети наділені людськими рисами характеру і поведінки. Наприклад, у байці “Вовк і Ягня” Езопа вовк виступає в ролі сильного і жорстокого правителя, а ягня – в ролі слабкого і беззахисного підданого.
  • Мораль. Байка завжди закінчується мораллю, яка є її головною ідеєю. Мораль може бути вираженою в кінці байки в формі прямої настанови або ж міститися в самій розповіді, прихована між рядків.
  • Повчальний характер. Байка має на меті навчити читачів чомусь важливому, наприклад, тому, як правильно поводитися в суспільстві, як уникати помилок, як бути добрим і справедливим.

  Байка є одним із найдавніших жанрів літератури. Її перші зразки були написані в Стародавній Греції. Найвідомішим автором байок є Езоп, який жив у VI столітті до н.е. Його байки були перекладені на багато мов світу і досі читаються з великим інтересом.

  Байка є важливим жанром літератури, який має на меті навчити читачів чомусь важливому. Байки допомагають читачам розвивати критичне мислення, вміння робити висновки і розуміти людську природу.

  Мораль байки – це її головна ідея, висновок, який можна зробити з прочитаного. Мораль часто виражається в кінці байки в формі прямої настанови або ж міститься в самій розповіді, прихована між рядків.

  Мораль байки може бути пов’язана з різними темами, такими як:

  • Людські вади і чесноти. Наприклад, байка “Вовк і Ягня” Езопа розповідає про те, як вовк, використовуючи свою силу, з’їв безвинне ягня. Мораль цієї байки полягає в тому, що не завжди сильний має рацію.
  • Суспільство і його проблеми. Наприклад, байка “Лебідь, рак і щука” Івана Крилова розповідає про те, як три тварини, які намагалися разом перетягнути воза, не змогли цього зробити, оскільки кожен з них тягнув у свою сторону. Мораль цієї байки полягає в тому, що для досягнення успіху потрібно єднатися і діяти спільно.
  • Природа і її закони. Наприклад, байка “Жаба і Віл” Івана Крилова розповідає про те, як жаба, вирішивши стати великою, надувалася доти, доки не луснула. Мораль цієї байки полягає в тому, що не можна намагатися бути тим, ким ти не є.

  Мораль допомагає читачам зрозуміти основну ідею байки і зробити правильні висновки.

Залишити відповідь

Залишити відповідь

Оберіть відеохостинг, на якому знаходиться Ваше відео.

Введіть ідентифікатор відео. Наприклад, посилання: «https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs», ідентифікатор це: «sdUUx5FdySs».