Пізнай.com Latest Питання

Макс

Що таке бароко?


1 Відповідь

 1. Бароко – це художній стиль, який виник у Італії в XVI столітті та поширився по всій Європі до кінця XVII століття. Бароко характеризується пишністю, декоративністю та використанням кривих ліній.

  Історія бароко

  Бароко виникло в Італії в XVI столітті як реакція на строгість і раціоналізм Ренесансу. Бароко прагнуло захоплювати глядача пишністю форм, багатством декору та використанням дорогих матеріалів.

  Бароко швидко поширилося по всій Європі, де знайшло відгук у різних культурах. У Франції бароко отримало назву “рококо”, в Іспанії – “чуррігерія”, в Німеччині – “барокко”.

  Характерні риси бароко

  До характерних рис бароко відносяться:

  • Пишність і декоративність. Бароко прагне вразити глядача пишністю форм, багатством декору та використанням дорогих матеріалів.
  • Криві лінії. Бароко використовує криві лінії для створення динамічного та емоційного ефекту.
  • Ефекти світла і тіні. Бароко використовує контрасти світла і тіні для створення драматичного ефекту.
  • Алегорія. Бароко використовує алегорії для передачі абстрактних ідей та понять.

  Приклади бароко

  Бароко вплинуло на всі види мистецтва, включаючи архітектуру, живопис, скульптуру, літературу та музику.

  Архітектура бароко

  У архітектурі бароко характеризується використанням кривих ліній, куполів, колонад та скульптур. Прикладами барокової архітектури є собор Святого Петра в Римі, палац Саксен-Веймарських в Дрездені та палацовий комплекс Версаль.

  Живопис бароко

  У живописі бароко характеризується використанням динамічних композицій, яскравих кольорів та ефектів світла і тіні. Прикладами барокового живопису є картини Рубенса, Рембрандта та Караваджо.

  Скульптура бароко

  У скульптурі бароко характеризується використанням динамічних поз, реалістичних деталей та ефектів світла і тіні. Прикладами барокової скульптури є статуя Нептуна в Римі, фонтан Чімінео в Римі та фонтан Тритонів у Римі.

  Література бароко

  У літературі бароко характеризується використанням алегорій, метафор та інших художніх засобів для створення емоційного ефекту. Прикладами барокової літератури є твори Сервантеса, Мільтона та Кіплінга.

  Музика бароко

  У музиці бароко характеризується використанням складних гармоній, ритмів та форм. Прикладами барокової музики є твори Баха, Генделя та Вівальді.

  Занепад бароко

  Бароко поступово занепадало в XVIII столітті. На його місце прийшов новий стиль, класицизм, який характеризувався простотою, чіткістю форм та використанням античних мотивів.

Залишити відповідь

Залишити відповідь

Оберіть відеохостинг, на якому знаходиться Ваше відео.

Введіть ідентифікатор відео. Наприклад, посилання: «https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs», ідентифікатор це: «sdUUx5FdySs».