Пізнай.com Latest Питання

Анна

Що таке екватор?

Що таке екватор?

1 Відповідь

 1. Екватор – це уявна лінія, яка розділяє Землю на дві рівні частини: північну і південну півкулі. Екватор проходить через центр Землі і перпендикулярно до її осі обертання.

  Екватор – це найдовша паралель на Землі. Його довжина становить приблизно 40 075 кілометрів.

  Як виник екватор

  Екватор виник в результаті обертання Землі навколо своєї осі. Ось обертання Землі – це невидима лінія, яка проходить через центр Землі і перпендикулярно до її поверхні. Коли Земля обертається, вона трохи розтягується в напрямку обертання. Це розтягнення Землі і є причиною того, що екватор є найдовшою паралеллю.

  Як визначити екватор

  Екватор можна визначити за допомогою різних методів. Один з найпростіших методів – це використання компаса. Компас показує напрямок магнітного поля Землі. Магнітний полюс Землі знаходиться дуже близько до географічного полюса Землі. Таким чином, якщо ви будете рухатися на південь від географічного полюса Землі, то компас буде показувати вам напрямок на південь. Якщо ви будете рухатися на північ від географічного полюса Землі, то компас буде показувати вам напрямок на північ.

  Інший метод визначення екватора – це використання GPS. GPS-пристрої використовують сигнали з супутників для визначення свого положення на Землі. GPS-пристрої можуть точно визначити широту і довготу будь-якої точки на Землі.

  Що відбувається на екваторі

  На екваторі клімат жаркий і вологий. Це пояснюється тим, що сонячні промені падають на поверхню Землі під прямим кутом на екваторі. Коли сонячні промені падають під прямим кутом, вони нагрівають поверхню Землі більш ефективно.

  На екваторі день і ніч завжди рівні за тривалістю. Це пояснюється тим, що Земля обертається навколо своєї осі за 24 години. Ось обертання Землі проходить через центр Землі і перпендикулярно до її поверхні. Таким чином, на екваторі сонячні промені падають на поверхню Землі під прямим кутом в будь-який час доби.

  На екваторі сила тяжіння найменша. Це пояснюється тим, що Земля є трохи сплюснута в напрямку полюсів. На екваторі Земля трохи розтягнута в напрямку обертання. Таким чином, на екваторі відстань до центру Землі є трохи більшою, ніж на полюсах.

  Значення екватора

  Екватор має важливе значення для науки і техніки. Він використовується для визначення широти точок на поверхні Землі, для розрахунків відстаней між точками на Землі, для визначення часу в різних частинах світу тощо.

  Цікавих фактів про екватор:

  • Екватор проходить через 13 країн: Еквадор, Колумбія, Бразилія, Сальвадор, Гондурас, Нікарагуа, Коста-Ріка, Панама, Габон, Конго, Кенія, Уганда, Індонезія.
  • На екваторі день і ніч завжди рівні за тривалістю, тобто 12 годин.
  • На екваторі сила тяжіння найменша.
  • На екваторі Сонце завжди знаходиться в зеніті в полудень.

  Екватор – це важливий географічний орієнтир, який має важливе значення для науки і техніки.

Залишити відповідь

Залишити відповідь

Оберіть відеохостинг, на якому знаходиться Ваше відео.

Введіть ідентифікатор відео. Наприклад, посилання: «https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs», ідентифікатор це: «sdUUx5FdySs».