Пізнай.com Latest Питання

Макс

Що таке лексичне значення слова?

Що таке лексичне значення слова?


1 Відповідь

 1. Лексичне значення слова — це те, що слово означає. Воно є продуктом мисленнєвої діяльності людини і відображає певне поняття, яке закріплене за цим словом у свідомості людей.

  Лексичне значення слова можна порівняти з етикеткою, яка прикріплена до предмета. Етикетка вказує на те, що це за предмет, його призначення та властивості. Так само лексичне значення слова вказує на те, що означає це слово, що воно позначає.

  Лексичне значення слова можна розділити на два основних види:

  • Денотативне значення — це пряме значення слова, яке відповідає певному предмету, явищу чи поняттю. Наприклад, слово “стіл” має денотативне значення “меблі, призначені для сидіння або їжі”.
  • Конотативне значення — це додаткове значення слова, яке виникає внаслідок його використання в контексті. Наприклад, слово “стіл” може мати конотативне значення “офіційна зустріч” або “діловий захід”.

  Денотативне значення слова

  Денотативне значення слова — це його основне значення, яке відображає реальний предмет, явище чи поняття. Денотативного значення слова можна визначити за допомогою тлумачного словника.

  Наприклад, у тлумачному словнику слово “стіл” має таке визначення:

  меблі, що являють собою плоску дошку на ніжках для сидіння або їжі, роботи

  Це визначення відображає основне значення слова “стіл”, яке відповідає певному предмету, що є меблями.

  Конотативне значення слова

  Конотативне значення слова — це додаткове значення слова, яке виникає внаслідок його використання в контексті. Конотативне значення слова може змінюватися в залежності від контексту, в якому воно використовується.

  Наприклад, слово “стіл” може мати конотативне значення “офіційна зустріч” або “діловий захід”. Таке значення виникає внаслідок того, що столи часто використовуються для проведення офіційних зустрічей або ділових заходів.

  Однозначні та багатозначні слова

  Лексичне значення слова може бути однозначним або багатозначним.

  • Однозначне слово — це слово, яке має лише одне значення. Наприклад, слово “стіл” є однозначним.
  • Багатозначне слово — це слово, яке має два або більше значень. Наприклад, слово “ключ” може мати такі значення:
   • засіб для відмикання замка;
   • джерело води;
   • важлива особа або предмет;
   • поворотний момент у чомусь.

  Багатозначні слова можуть мати одне основне значення, а інші значення можуть виникати внаслідок переносу значення. Наприклад, слово “ключ” має основне значення “засіб для відмикання замка”. Інші значення слова “ключ” виникають унаслідок переносу значення. Наприклад, значення “джерело води” виникає внаслідок того, що ключі часто використовувалися для видобутку води.

  Зміна лексичного значення слова

  Лексичне значення слова може змінюватися в часі. Наприклад, слово “комп’ютер” раніше означало “машина для обчислень”, але зараз має набагато ширше значення. Це пов’язано з тим, що комп’ютери стали використовуватися для багатьох інших цілей, крім обчислень.

  Визначення лексичного значення слова

  Лексичне значення слова можна визначити за допомогою тлумачного словника. Тлумачний словник — це вид довідкової літератури, який містить тлумачення слів.

  Щоб визначити лексичне значення слова, потрібно знайти це слово в тлумачному словнику і прочитати його визначення.

Залишити відповідь

Залишити відповідь

Оберіть відеохостинг, на якому знаходиться Ваше відео.

Введіть ідентифікатор відео. Наприклад, посилання: «https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs», ідентифікатор це: «sdUUx5FdySs».