Пізнай.com Latest Питання

Софія

Що таке офсайд?


1 Відповідь

 1. Офсайд – це положення в футболі, при якому атакуючий гравець знаходиться ближче до воріт суперника, ніж передостанній гравець обороняючої команди, включаючи воротаря.

  Офсайд фіксується в момент передачі м’яча атакуючому гравцеві. Якщо в цей момент атакуючий гравець знаходиться в положенні поза грою, то суддя зупиняє гру і присуджує штрафний удар команді суперника.

  Офсайд був введений в футбол для того, щоб ускладнити атакуючим гравцям можливість забити гол. Правило офсайду вимагає від атакуючих гравців бути більш активними і рухатися вперед, щоб не потрапити в положення поза грою.

  Для того, щоб визначити, чи знаходиться атакуючий гравець в положенні поза грою, необхідно провести уявну лінію, яка проходить через передостаннього гравця обороняючої команди, включаючи воротаря. Якщо атакуючий гравець знаходиться на цій лінії або попереду неї, то він знаходиться в положенні поза грою.

  Існують деякі винятки з правила офсайду.

  • Атакуючий гравець знаходиться на своїй половині поля. Якщо атакуючий гравець знаходиться на своїй половині поля в момент передачі м’яча, то він не знаходиться в положенні поза грою, навіть якщо він знаходиться ближче до воріт суперника, ніж передостанній гравець обороняючої команди.

  • Атакуючий гравець не бере участі в грі. Якщо атакуючий гравець не бере участі в грі в момент передачі м’яча, то він не знаходиться в положенні поза грою, навіть якщо він знаходиться ближче до воріт суперника, ніж передостанній гравець обороняючої команди.

  • Атакуючий гравець отримує м’яч від партнера по команді, який не зробив пас. Якщо атакуючий гравець отримує м’яч від партнера по команді, який не зробив пас, то він не знаходиться в положенні поза грою, навіть якщо він знаходиться ближче до воріт суперника, ніж передостанній гравець обороняючої команди.

  • Атакуючий гравець отримує м’яч від захисника суперника. Якщо атакуючий гравець отримує м’яч від захисника суперника, то він не знаходиться в положенні поза грою, навіть якщо він знаходиться ближче до воріт суперника, ніж передостанній гравець обороняючої команди.

  Зміни в правилі офсайду

  Правило офсайду постійно змінювалося протягом історії футболу. Ось деякі з найважливіших змін:

  • У 1863 році було введено правило офсайду. Вперше правило було таким: атакуючий гравець не повинен перебувати ближче до воріт суперника, ніж два захисники.
  • У 1925 році правило було змінено. Вперше правило було таким: атакуючий гравець не повинен перебувати ближче до воріт суперника, ніж передостанній захисник.
  • У 1990 році правило було змінено. Вперше правило було таким: атакуючий гравець не повинен перебувати ближче до воріт суперника, ніж передостанній захисник, включаючи воротаря.
  • У 2013 році правило було змінено. Вперше правило було таким: атакуючий гравець не повинен перебувати ближче до воріт суперника, ніж передостанній захисник, включаючи воротаря, і не повинен перешкоджати захиснику суперника, який намагається відіграти м’яч.

  Вплив правила офсайду на гру

  Правило офсайду має значний вплив на гру в футбол. Воно вимагає від атакуючих гравців бути більш активними і рухатися вперед, щоб не потрапити в положення поза грою.

  Правило офсайду також сприяє тому, щоб гра була більш цікавою і справедливою. Воно ускладнює атакуючим гравцям забити гол, але при цьому не дозволяє захисникам просто стояти перед воротами.

  Однак правило офсайду також критикується деякими фахівцями. Вони вважають, що правило занадто складне і часто призводить до несправедливих рішень суддів.

Залишити відповідь

Залишити відповідь

Оберіть відеохостинг, на якому знаходиться Ваше відео.

Введіть ідентифікатор відео. Наприклад, посилання: «https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs», ідентифікатор це: «sdUUx5FdySs».