Пізнай.com Latest Питання

Макс

Що таке синтаксис?

Що таке синтаксис?

1 Відповідь

 1. Синтаксис – це розділ граматики, який вивчає, як слова вживаються в реченні. Він допомагає нам зрозуміти, як будуються речення і словосполучення, і як правильно їх використовувати.

  Речення – це основна одиниця синтаксису. Воно складається з двох або більше слів, які пов’язані між собою за змістом і граматичним зв’язком.

  Словосполучення – це граматична одиниця, яка складається з двох або більше слів, пов’язаних між собою за змістом.

  Сполучник – це службова частина мови, яка з’єднує однорідні члени речення або частини складного речення.

  Пунктуація – це розділ мовознавства, який вивчає правила розстановки знаків пунктуації.

  Щоб зрозуміти, як працює синтаксис, давайте розглянемо кілька простих речень:

  • Я люблю їсти морозиво.
  • Сьогодні буде сонячний день.
  • Він увійшов у кімнату.

  У першому реченні “Я” – це підмет, “люблю” – це присудок, а “їсти морозиво” – це обставина. У другому реченні “Сьогодні” – це обставина часу, “буде” – це присудок, а “сонячний день” – це присудок. У третьому реченні “Він” – це підмет, “увійшов” – це присудок, а “у кімнату” – це обставина місця.

  У цих реченнях слова пов’язані між собою за змістом і граматичним зв’язком. Наприклад, у першому реченні “Я” і “люблю” пов’язані між собою за змістом, тому що “Я” є тим, хто “любить”. А “люблю” і “їсти морозиво” пов’язані між собою за граматичним зв’язком, тому що “люблю” вимагає додатка, а “їсти морозиво” є таким додатком.

  Синтаксис також вивчає, як речення можуть бути поєднані разом, щоб утворювати складні речення. Наприклад, речення “Я люблю їсти морозиво, але не люблю його готувати” складається з двох простих речень, з’єднаних сполучником “але”.

  У цьому реченні “Я люблю їсти морозиво” і “не люблю його готувати” – це два простих речення. Вони пов’язані між собою за змістом, тому що вони виражають протилежні думки. А “але” – це сполучник, який з’єднує ці два речення.

  Синтаксис є важливою частиною граматики. Він допомагає нам зрозуміти, як будуються речення і словосполучення, і як правильно їх використовувати. Наприклад, якщо ми хочемо сказати, що “Він увійшов у кімнату”, ми можемо сказати це так:

  • Він увійшов у кімнату.
  • Він зайшов до кімнати.
  • Він ввійшов до кімнати.

  Всі ці речення означають одне й те саме, але вони побудовані по-різному. У першому реченні ми використовуємо дієслово “увійшов”, яке вимагає додатка “у кімнату”. У другому реченні ми використовуємо дієслово “зайшов”, яке також вимагає додатка “до кімнати”. А в третьому реченні ми використовуємо дієслово “ввійшов”, яке вимагає додатка “до кімнати”.

  Якщо ми використовуємо неправильне словосполучення або присудок, наше речення може стати незрозумілим або навіть смішним. Наприклад, речення “Він увійшов кімнату” не має сенсу, тому що “ввійшов” вимагає додатка “у кімнату”. А речення “Він прийшов морозиво” не має сенсу, тому що “прийшов” вимагає додатка людини, а не морозива.

Залишити відповідь

Залишити відповідь

Оберіть відеохостинг, на якому знаходиться Ваше відео.

Введіть ідентифікатор відео. Наприклад, посилання: «https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs», ідентифікатор це: «sdUUx5FdySs».