Пізнай.com Latest Питання

Ельфі

Болотяник що це за міфічна істота?

Болотяник що це за міфічна істота?

1 Відповідь

 1. Болотяник що це міфічна істота?

  Болотяник (болотний, болотний дєдко, шут болотний, болотяний лісовик, кадук) — дух-хазяїн болота з лихою вдачею. Родич лісовика та водяника.

  • Вважалось, що болотяник — це нерухома товста істота, яка не має очей і сидить на дні болота, вкрита багном, водоростями, равликами і риб’ячою лускою.

  • Головним заняттям болотяника було заманювання людей до трясовини, особливо коли ті грали на сопілці. Для цього він міг сміятися, ревти, стогнати чи відтворювати тваринні і пташині звуки.

  • Запрошуючи до себе перехожих, заводить їх до чудових кімнат, в яких грає музика, пригощає, танцює з ними, навіть обдаровує. Коли вони приходять до тями, переконуються, що сиділи у болоті, а цінні подарунки — то якась омана.

  • Також він створював так звані чаруси — місця на болоті, що виглядають, наче квітучі галявини, а насправді є лише сплетінням болотної трави на поверхні води. В такі місця болотяник підкидав гілки, колоди або сам вдавав із себе купину, ставши на які людина опинялась у драговині. Тоді він хапав людину за ноги і топив.

Залишити відповідь

Залишити відповідь

Оберіть відеохостинг, на якому знаходиться Ваше відео.

Введіть ідентифікатор відео. Наприклад, посилання: «https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs», ідентифікатор це: «sdUUx5FdySs».