Пізнай.com Latest Питання

Андрюха

Скільки областей в Україні?

Підкажіть, скільки областей в Україні?

4 Відповідей

 1. Якщо почитати Конституцію України, то можна побачити, що там є стаття №133 і у ній зазначено, що територія України складається з областей, районів, міст, районів в містах, селищ і сіл. Якщо села, райони та міста потрібно рахувати самостійно, то про області в Конституції сказано, що до складу України належать: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь.
  Таким чином, у нас нараховується  24 області, 2 міста зі спеціальним статусом –  Київ та Севастополь як самостійні утворення зі спеціальним статусом та 1 автономна республіка – Автономна Республіка Крим.
  Цікавим є статус Автономної Республік Крим. На відмінно від областей Крим має свою автономію і навіть свою Конституцію АРК!!! Тут діє своя Верховна Рада Автономної Республіки Крим, яка прийняла свою Конституцію. Щоправда її має також затвердити і ще менш як половина Верховної Ради України. Відповідно до Конституції України нормативно-правові акти Верховної Ради Автономної Республіки Крим не повинні протирічити Конституції і законам України та прийматися відповідно до Конституції України, законів України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України та на їх виконання.
  Тут є навіть свій уряд – Рада міністрів Автономної Республіки Крим, голова якого призначається Верховною Радою Автономної Республіки Крим після отримання згоди від Президента України.
  Найбільшою за площею областю є Одеська. Вона займає 33 310 квадратних кілометрів. Найменшою – Чернівецька, оскільки охоплює лише – 8 097 квадратних кілометрів.
  Якщо говорити про густонеселеність, то найбільш заселеною є Донецька область, у якій станом на 1 січня 2022 року нараховувалось 4 млн. 59 тисяч 372 мешканці. На превеликий жаль, у зв’язку із воєнними діями на її території густота населення тут значно скоротилася.
  Другою за чисельністю населення в Україні є Дніпропетровська область, на території якої проживає  3 млн. 96 тисяч 485 мешканці.
  Найменше населення проживає у Чернівецькій області, де за статистикою на 2022 рік нараховувалося лише 890 457 тисяч мешканців.

 2. Дякую за розгорнуту відповідь. Думаю, що чисельність населення зараз ой як змінилася. Післявоєнні роки покажуть наскільки.

 3. 24 області, дві з яких є тимчасово окупованими росією (Донецька і Луганська).

 4. Для того, щоб дізнатися скільки областей є в Україні, не треба довго думати-гадати, а достатньо подивитися в Конституцію України – Основний Закон. Там є Розділ 11, який називається «Територіальний устрій України», у якому перераховано всі області. Якщо їх порахувати, то виходить, що в Україні є 24 області, 1 Автономна Республіка Крим та 2 міста з особливим статусом (прирівняні до області): Київ та Севастополь.
  Отож, 24 області: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська. Не вірите – перевірте і перерахуйте у статті 133.

Залишити відповідь

Залишити відповідь

Оберіть відеохостинг, на якому знаходиться Ваше відео.

Введіть ідентифікатор відео. Наприклад, посилання: «https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs», ідентифікатор це: «sdUUx5FdySs».