Пізнай.com Latest Питання

Sonya
Ерудит

Скільки слів повинна читати дитина в 1, 2, 3, 4 класі?

Підкажіть, яка має бути техніка читання для дітей в молодших класах  в Україні?

 • Скільки слів повинна читати дитина в 1 класі?
 • Скільки слів повинна читати дитина в 2 класі?
 • Скільки слів повинна читати дитина в 3 класі?
 • Скільки слів повинна читати дитина в 4  класі?

 


6 Відповідей

 1. Вітаю! Сама цікавилась нещодавно цим питанням і була дууже здивованою, коли побачила, що більшість україномовних сайтів та публікацій пишуть про техніку читання, при цьому посилаючись на якийсь федеральний закон російської федерації! Люди, карл!!!!!!!!!
  Так от, у нас є свої стандарти. Відповідь на питання про нормативи техніки читання в українській початковій школі я знайшла в наказі Міністерства освіти і науки України від 21.08.2013 року №1222. Там написано, що:
  • для другого класу у першому семестрі норми читання вголос за одну хвилину складають 35-45 слів; у другому семестрі – 50-60 слів;
  • у третьому класі в першому семестрі дитина повинна читати за хвилину 65-70 слів, а у другому семестрі 75-80 слів;
  • у четвертому класі першого семестру норматив читання за хвилину складає 80-85 слів, а у другому семестрі має бути 90-95 слів на хвилину.

  Про перший клас такої точної інформації не знайшла. Проте, тут не важко здогадатись, що норматив для першого класу буде складати в межах 30 слів на хвилину.

 2. 1 клас – до 30 слів на хвилину;
  2 клас – до 60 слів на хвилину;
  3 клас – до 80 слів на хвилину;
  4 клас – до 95 слів на хвилину.

  Цікаво, що для перевірки техніки читання вголос дитині пропонують незнайомий текст, обсяг якого залежить від року навчання. Так, для другокласників для перевірки техніки читання пропонують текст обсягом в 120-150 слів, для третьокласників – 180 – 210 слів, для четвертокласників – 240-270 слів.
  При перевірці техніки читання у нас враховують не лише кількість прочитаних слів за хвилину, а до уваги беруться ще й такі критерії як виразність читання, правильність, розуміння прочитаного. Їх перевіряють після першого прочитання учнем тексту. Для того щоб перевірити розуміння прочитаного тексту учню ставлять запитання наступного змісті: Хто є персонажами твору? Що відбулося у творі? Де? Коли? Як? До якого жанру належить твір?

 3. Теж помітила велику кількість інформації з російських джерел, при чому часто видно невірний і жахливий переклад з російської. В Україні нормативи та спосіб викладання у школі суттєво різняться від російського.
  У нас по закінченню першого класу потрібно читати 25-30 слів на хвилину, для вкінці другого – 50-60 слів; для третього 75-80 слів; по закінченню четвертого класу – 90-96 слів на хвилину.

 4. В Україні є Орієнтовні вимоги до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи. Їх затверджує Міністерство освіти і науки України. Дивитись потрібно там.
  Для першачків потрібно 30 слів на хвилину;
  Другокласникам – 60 слів на хвилину;
  Третьокласникам – 80 слів на хвилину;
  4 клас – 95 слів на хвилину.

 5. Ну, тут ще все залежить ще від різних факторів. Наприклад, суттєво на техніку читання впливає якість навчання дитини, її зацікавленість у навчанні, індивідуальні здібності дитини. а також період навчального року, у якому навчається дитина. Так, першому півріччі 1 класу дитина має читати від 10 до 20 слів за хвилину. У другому півріччі – вже від 20 до 30 слів за хвилину. Вкінці 1 класу норма від 40 до 60 слів за хвилину.

 6. Вибачте, помилилась. Вкінці 1 класу норма від 30 до 40 слів на хвилину. У другому класі норми техніки читання наступні:
  перше півріччя: 35-45 слів на хвилину.
  друге півріччя: 45-60 слів на хвилину.

Залишити відповідь

Залишити відповідь

Оберіть відеохостинг, на якому знаходиться Ваше відео.

Введіть ідентифікатор відео. Наприклад, посилання: «https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs», ідентифікатор це: «sdUUx5FdySs».