Підкажіть, яка має бути техніка читання для дітей в молодших класах в Україні?
- Скільки слів повинна читати дитина в 1 класі?
- Скільки слів повинна читати дитина в 2 класі?
- Скільки слів повинна читати дитина в 3 класі?
- Скільки слів повинна читати дитина в 4 класі?
Вітаю! Сама цікавилась нещодавно цим питанням і була дууже здивованою, коли побачила, що більшість україномовних сайтів та публікацій пишуть про техніку читання, при цьому посилаючись на якийсь федеральний закон російської федерації! Люди, карл!!!!!!!!!
Так от, у нас є свої стандарти. Відповідь на питання про нормативи техніки читання в українській початковій школі я знайшла в наказі Міністерства освіти і науки України від 21.08.2013 року №1222. Там написано, що:
• для другого класу у першому семестрі норми читання вголос за одну хвилину складають 35-45 слів; у другому семестрі – 50-60 слів;
• у третьому класі в першому семестрі дитина повинна читати за хвилину 65-70 слів, а у другому семестрі 75-80 слів;
• у четвертому класі першого семестру норматив читання за хвилину складає 80-85 слів, а у другому семестрі має бути 90-95 слів на хвилину.
Про перший клас такої точної інформації не знайшла. Проте, тут не важко здогадатись, що норматив для першого класу буде складати в межах 30 слів на хвилину.
1 клас – до 30 слів на хвилину;
2 клас – до 60 слів на хвилину;
3 клас – до 80 слів на хвилину;
4 клас – до 95 слів на хвилину.
Цікаво, що для перевірки техніки читання вголос дитині пропонують незнайомий текст, обсяг якого залежить від року навчання. Так, для другокласників для перевірки техніки читання пропонують текст обсягом в 120-150 слів, для третьокласників – 180 – 210 слів, для четвертокласників – 240-270 слів.
При перевірці техніки читання у нас враховують не лише кількість прочитаних слів за хвилину, а до уваги беруться ще й такі критерії як виразність читання, правильність, розуміння прочитаного. Їх перевіряють після першого прочитання учнем тексту. Для того щоб перевірити розуміння прочитаного тексту учню ставлять запитання наступного змісті: Хто є персонажами твору? Що відбулося у творі? Де? Коли? Як? До якого жанру належить твір?
Теж помітила велику кількість інформації з російських джерел, при чому часто видно невірний і жахливий переклад з російської. В Україні нормативи та спосіб викладання у школі суттєво різняться від російського.
У нас по закінченню першого класу потрібно читати 25-30 слів на хвилину, для вкінці другого – 50-60 слів; для третього 75-80 слів; по закінченню четвертого класу – 90-96 слів на хвилину.
В Україні є Орієнтовні вимоги до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи. Їх затверджує Міністерство освіти і науки України. Дивитись потрібно там.
Для першачків потрібно 30 слів на хвилину;
Другокласникам – 60 слів на хвилину;
Третьокласникам – 80 слів на хвилину;
4 клас – 95 слів на хвилину.
Ну, тут ще все залежить ще від різних факторів. Наприклад, суттєво на техніку читання впливає якість навчання дитини, її зацікавленість у навчанні, індивідуальні здібності дитини. а також період навчального року, у якому навчається дитина. Так, першому півріччі 1 класу дитина має читати від 10 до 20 слів за хвилину. У другому півріччі – вже від 20 до 30 слів за хвилину. Вкінці 1 класу норма від 40 до 60 слів за хвилину.
Вибачте, помилилась. Вкінці 1 класу норма від 30 до 40 слів на хвилину. У другому класі норми техніки читання наступні:
перше півріччя: 35-45 слів на хвилину.
друге півріччя: 45-60 слів на хвилину.