Пізнай.com Latest Питання

Animesh
Ерудит

Як пишеться не можу або неможу?

Як пишеться не можу разом чи окремо?

Як правильно писати слово не можу або не можу?

 


2 Відповідей

 1. В українській мові є багато слів, правила написання яких залежать передусім від контексту їх вживання. Те ж саме і стосується правил написання слів «неможу» чи «не можу». Якщо «загуглити» дане питання, то можна побачити, що існує багато відповідей, які суперечать одна одній. Тому, як на мене, краще розібратися у правилах написання дієслів.
  Отож, передусім варто запам’ятати, що в українській мові «не» з дієсловами пишеться окремо.
  Проте із даного правила є винятки.
  1.Так, завжди разом пишемо дієслова: ненавидіти і незчутися.
  2.Також разом пишемо дієслова із префіксами недо- : недочути, недобачити, недопити, недоспати і т. п.
  3.+ разом завжди пишемо дієслова з «не» тоді, коли таке дієслово можна замінити синонімом. Наприклад, дієслово непокоїтися можна замінити синонімом хвилюватися.
  Також варто пам’ятати, що в українській мові існує чотири дієслова, які можуть писатися із «не» як разом так і окремо : нездужати – не здужати; неславити – не славити; непокоїтися – не покоїтися; нестямитися – не стямитися.
  Як ми бачимо, написання дієслова «неможу» разом не підходить до жодного винятку. Отже, дієслово «не можу» завжди пишемо окремо.

 2. Та тут все просто. Треба запам’ятати одне правило, що не з дієсловами завжди пишеться окремо. Тому «не можу» пишемо окремо.

Залишити відповідь

Залишити відповідь

Оберіть відеохостинг, на якому знаходиться Ваше відео.

Введіть ідентифікатор відео. Наприклад, посилання: «https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs», ідентифікатор це: «sdUUx5FdySs».