Пізнай.com Latest Питання

Animesh
Ерудит

Як правильно писати, не потрібна або непотрібна? Разом або роздільно?

Як правильно писати, не потрібна або непотрібна? Разом або роздільно?


4 Відповідей

 1. Привіт! У школярів та й у дорослих часто виникає питання як правильно написати слово «не потрібна» чи «непотрібна». На цей випадок існують певні правила. Слово «не потрібна» чи «непотрібна» є прикметником, оскільки відповідають на запитання яка? Отже, нам потрібно глянути правило як в українській мові пишеться частка «не» з прикметниками. А правила тут прості. Є два випадки, коли «не» з прикметником пишеться разом.
  Перше правило. Якщо прикметник можна замітини синонімом (словом подібним за значенням) без вживання частки «не», Наприклад, невеселий – сумний, недалекий – близький, ненаситний – голодний, невблаганний – суворий і т. д.
  Друге правило. Якщо прикметник не вживається без «не».
  Наприклад, недбалий, незрівнянний, і т. д.
  «Непотрібна» можна замінити синонімом «зайва», а отже писати слід такий прикметник разом.

 2. Друзі! Не все тут однозначно. Правило написання прикметника «не потрібна» чи «не потрібна» залежать від контексту, у якому вживається слово. Погоджуюсь із попереднім варіантом, що «непотрібна» – «зайва» слід писати разом. Проте, якщо у змісті речення буде протиставлення, то «не потрібна» будемо писати окремо. Наприклад, нікому не потрібна сварка?

 3. Найчастіше частку «не» з прикметниками пишемо разом, окрім випадків протиставлення. Тому тут варто зважати на контекст, адже «непотрібна» і «не потрібна» може писатись як разом так і окремо. Правила зі шкільного підручника української мови.

 4. Прикметник «непотрібна» завжди пишемо разом.

Залишити відповідь

Залишити відповідь

Оберіть відеохостинг, на якому знаходиться Ваше відео.

Введіть ідентифікатор відео. Наприклад, посилання: «https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs», ідентифікатор це: «sdUUx5FdySs».