Пізнай.com Latest Питання

Goldilocks

Незнаю пишеться разом або окремо?

Підкажіть, незнаю пишеться разом або окремо?


3 Відповідей

  1. Коли постає питання як правильно писати те чи інше слово люди придумали купу різних способів перевірки. Наприклад, надрукувати слово у Ворді і подивитися чи буде воно підкреслено. Якщо підкреслено, значить неправильно, якщо не підкреслено –значить правильно. Але це допомагає не завжди, адже система не ідеальна і може не розпізнати слова. Також, часто помічала, що люди «гуглять» щоб перевірити правило написання того чи іншого слова. Проте, і цей варіант не є ідеальним, адже буває у відповідях багато помилок. Тому рекомендую вивчити одне золоте правило: «не» з дієсловами завжди пишеться окремо. Існують, правда, там деякі винятки, йдеться, зокрема про написання дієслів із префіксом недо-. Такі дієслова завжди пишуться разом. Наприклад, недоспати, недоїсти і т. д. Або разом завжди пишуться дієслова, якщо ми їх можемо замінити синонімом. Наприклад, нездужати – хворіти, ненавидіти – любити, захоплюватись.

    Проте, дієслово «не знаю» не належить до цих винятків, а тому разом з часткою «не» завжди пишеться окремо: «не знаю».

  2. Та тут просто. У школі нас на українській мові завжди вчили, що не- з дієсловами завжди пишеться окремо. Дієслово «не знаю» також пишеться окремо. Правда, знаю чотири дієслова – винятки, коли вони можуть писатися як разом так і окремо. Не стямитися (або нестямитися), не славити (або неславити), не здужати (або нездужати), не покоїтися (або непокоїтися). Дієслово «не знаю» сюди не належить, а тому завжди пишемо його окремо.

  3. Вітаю, друзі! Дієслово «не знаю» не можна замінити синонімом, а отже, повинно писатися окремо. Окрім того я завжди ще зі шкільної програми пам’ятаю, що «не» з дієсловами завжди слід писати окремо.

Залишити відповідь

Залишити відповідь

Оберіть відеохостинг, на якому знаходиться Ваше відео.

Введіть ідентифікатор відео. Наприклад, посилання: «https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs», ідентифікатор це: «sdUUx5FdySs».