Як пишеться не можу разом чи окремо?
Як правильно писати слово не можу або не можу?
Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.
Please briefly explain why you feel this question should be reported.
Please briefly explain why you feel this answer should be reported.
Please briefly explain why you feel this user should be reported.
В українській мові є багато слів, правила написання яких залежать передусім від контексту їх вживання. Те ж саме і стосується правил написання слів «неможу» чи «не можу». Якщо «загуглити» дане питання, то можна побачити, що існує багато відповідей, які суперечать одна одній. Тому, як на мене, краще розібратися у правилах написання дієслів.
Отож, передусім варто запам’ятати, що в українській мові «не» з дієсловами пишеться окремо.
Проте із даного правила є винятки.
1.Так, завжди разом пишемо дієслова: ненавидіти і незчутися.
2.Також разом пишемо дієслова із префіксами недо- : недочути, недобачити, недопити, недоспати і т. п.
3.+ разом завжди пишемо дієслова з «не» тоді, коли таке дієслово можна замінити синонімом. Наприклад, дієслово непокоїтися можна замінити синонімом хвилюватися.
Також варто пам’ятати, що в українській мові існує чотири дієслова, які можуть писатися із «не» як разом так і окремо : нездужати – не здужати; неславити – не славити; непокоїтися – не покоїтися; нестямитися – не стямитися.
Як ми бачимо, написання дієслова «неможу» разом не підходить до жодного винятку. Отже, дієслово «не можу» завжди пишемо окремо.
Та тут все просто. Треба запам’ятати одне правило, що не з дієсловами завжди пишеться окремо. Тому «не можу» пишемо окремо.
Друзі, привіт!
Погоджуюся з тим, що правилом, що “не- з дієсловами пишеться окремо”, але у цього правила є виняток: “крім випадків, коли дієслово без “не-” не вживається”.
У нашому випадку слово “можу” може вживатися без “не”, отже, “не можу” правильно писати окремо.
Але, друзі, зверніть, будь ласка, також увагу, що є деякі дієслова, які з часткою “не” можуть писатися як разом так і окремо. Їх просто потрібно запам’ятати. Це: нестямитися або не стямитися, нездужати або не здужати, непокоїтися або не покоїтися, неславити – не славити.