Пізнай.com Latest Питання

Tanusi
Ерудит

Що таке початкова форма дієслова?

Як визначити початкову форму дієслова?

 


2 Відповідей

  1. Початковою формою дієслова (її ще називають інфінітивом) є неозначена форма дієслова, яка має декілька ознак. По-перше, така форма не змінюється. По-друге, таке дієслово відповідає на питання «що робити?», «що зробити?». По-третє, таке дієслово не вказує ні на час, ні на особу, ні на кількість виконавців. Наприклад, у початковій формі дієслова є слова: лежати, полежати, сидіти, посидіти, спати, поспати, їхати, поїхати, співати, заспівати, снідати, поснідати, вечеряти, повечеряти, плести, сплести. Неважко помітити, що ці дієслова усі закінчуються суфіксом –ти. Проте, варто пам’ятати, що іноді може зустрічатись суфікс –сь або –ся. Наприклад, гратись, гратися, усміхатись, усміхатися, скаржитись, скаржитися і т. п.

  2. Погоджуюсь. Про початкову форму дієслова вивчають школярі на українській мові в школі. І для вивчення цієї теми їм потрібно виконувати багато вправ. Ось приклад, як у дієсловах визначити їх початкову форму.
    Наприклад, приїхав – приїхати (початкова форма), танцювала – танцювати (початкова форма), розстелили – розстелити (початкова форма), плаче – плакати (початкова форма), спав – спати (початкова форма). Ну, а далі вже, друзі, мисліть і рухайтесь за аналогією.

Залишити відповідь

Залишити відповідь

Оберіть відеохостинг, на якому знаходиться Ваше відео.

Введіть ідентифікатор відео. Наприклад, посилання: «https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs», ідентифікатор це: «sdUUx5FdySs».