Пізнай.com Latest Питання

Анастасія
Початківець

Як визначити національність за прізвищем?

Підкажіть, як визначити національність за прізвищем?


1 Відповідь

 1. Визначити національність за прізвищем можна за суфіксами та закінченнями. У багатьох мовах існують суфікси, які є характерними для певних національностей.

  Наприклад, українські прізвища найчастіше мають суфікси –енко, -ейко, -ко, -ук, -чук. Наприклад, Бондаренко, Петренко, Тимошенко, Остапенко, Белебейко, Бобрейко, Гришко.

  Російські прізвища найчастіше мають суфікси -ов, -ев, -ин, -ський, -овський. Наприклад, Смирнов, Миколаїв, Донський, Сєдих, Березовський, Могилевський.

  Польські прізвища найчастіше мають суфікси -ск і -цьк, а також закінчення -ий, -а. Наприклад, Сушицкий, Ковальська, Вишневський.

  Англійські прізвища часто походять від назви місцевості, де проживає людина (Скотт, Уельс), від назв професій (Сміт – коваль), від характеристики (Армстронг – сильний, Світ – солодкий).

  Але слід ще знати, що в Російській Імперії була ще така політика, при видачі документів людям вони часто змінювали прізвища на свій лад, наприклад жила собі людина з прізвищем Коваль, а йому видали документи з прізвищем Ковалёв. І став він вже не Українцем, а Росіянином, якщо брати тільки прізвище.

Залишити відповідь

Залишити відповідь

Оберіть відеохостинг, на якому знаходиться Ваше відео.

Введіть ідентифікатор відео. Наприклад, посилання: «https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs», ідентифікатор це: «sdUUx5FdySs».