Пізнай.com Latest Питання

Goldilocks

Скільки потрібно сухих дріжджів на 1 літр води чи півлітра молока?

Підкажіть, скільки сухих дріжджів на пів молока? І скільки потрібно сухих дріжджів на 1 літр води?


2 Відповідей

  1. Зазвичай кількість сухих дріжджів іде у перерахунку на муку, а не на молоко. Так зазвичай на стандартному пакетику сухих дріжджів вказано, що 1 пакетик додається на 1 кілограм муки. У рецептах дріжджового тіста, наприклад пиріжків, на 1 кілограм муки йде приблизно 500 міліграмів молока. Тому на пиріжки беру 2 пакетики сухих дріжджів на літру молока. Якщо у декого є великий пакетик дріжджів (не вагою в 11 грамів, а більше) і відсутня кухонна вага, то можна відміряти дріжджі ложкою чайною або столовою. У такому разі, в одну чайну ложку з гіркою влазить 5 грамів сухих дріжджів, а у столову ложку (з гіркою) – 10 – 11 грамів дріжджів. Тобто один маленький пакетик.

  2. Вітаю! Тут все залежить від рецепту, а також виду випічки, що плануєте спекти. Зазвичай у більшості рецептів для випічки передбачена пропорція на 500 мілілітрів молока 1 пакетик дріжджів. В Україні переважна більшість сухих дріджджів в одному пакетику складає 11 грам. Звідси випливає, що на літру молока потрібно додавати два пакетики сухих дріжджів або 22 грами.
    Ще зустрічала рецепти випічки, де потрібно додавати сухі дріжджі чайними ложечками. Одна чайна ложечка сухих дріжджів (з гіркою) важить 5 грамів. . Тому на 500 мілілітрів молока варто додавати дві – дві з половиною чайні ложечки дріжджів. А на літр молока потрібно вже буде 5 таких ложечок. Як варіант, також можна подивитись на звороті упаковки з дріжджами. Там деякі виробники пишуть потрібне співвідношення суміші до рідини.
    Деякі мої знайомі додають на літр молока менше дріжджів – 11 грамів, оскільки не люблять їх запаху у випічці, але тоді, відповідно, і тісно менш буде підходити.
    Якщо ж говорити про воду, то тут трішки інші пропорції. Сирі дріжджі співвідносяться із сухими як 3 до 1. Тобто сухих дріжджів потрібно брати втричі менше ніж сирих. Якщо одну літру води потрібно зазвичай 200 грамів живих дріжджів, то сухих дріжджів на одну літру потрібно брати 65 грам, або ж це 13 чайних ложечок з гіркою.

Залишити відповідь

Залишити відповідь

Оберіть відеохостинг, на якому знаходиться Ваше відео.

Введіть ідентифікатор відео. Наприклад, посилання: «https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs», ідентифікатор це: «sdUUx5FdySs».