Пізнай.com Latest Питання

Ельфі

Скільки живе бджола?

Скільки живе робоча бджола, матка і трутень?


1 Відповідь

 1. Робочі бджоли, які займаються збиранням нектару і пилку, живуть в середньому від 3 до 5 тижнів, досить рідко більше. У період високого навантаження та активного взятку навесні та влітку – не більше 30-40 днів.
  Для зимівлі народжується бджола яка має більший запас енергій, вона за розмірами трішки більша за звичайну робочу бджолу. У неї більші жирові запаси, які допоможуть їй краще перезимувати.
  Оскільки такі бджоли після народження не дуже активно носять мед, до цього часу бджолина сім’я уже зробить запас меду на зимку, тому ці бджоли не сильно «зношуються» і живуть довго цілу осінь, цілу зиму і ще березень і частину квітня.
  Тобто робочі бджоли які зимують разом з маткою можуть прожити до 7 місяці.
  Бджолині матки живуть набагато довше, зазвичай від 3 до 5 років. Вони не збирають нектар і пилок, а займаються відкладанням яєць. Але з віком матка відкладає меншу кількість яєць, тому пасічники її зазвичай міняють на нову. Десь на другому третьому році.
  Трутень живе всього кілька тижнів, максимум до 4 місяців. Його основна функція – запліднення маток. Після запліднення він гине. Що цікаво, трутень не збирає нектар, він завжди живе в вулику інколи вилітає і шукає матку. А повернутися він може до любого вулика на пасіці, на відміну від робочої бджоли його завжди пропускають бджоли охоронці, навіть якщо він з іншого вулика.
  А на зиму робочі бджоли виганяють всіх трутнів з вулика і не пускають їх назад. І всі трутні гинуть з голоду. Отака тяжка доля в трутня!

Залишити відповідь

Залишити відповідь

Оберіть відеохостинг, на якому знаходиться Ваше відео.

Введіть ідентифікатор відео. Наприклад, посилання: «https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs», ідентифікатор це: «sdUUx5FdySs».