Пізнай.com Latest Питання

Ollga
Ерудит

Скільки грам муки у столовій або чайній ложці?

Вітаю! Дівчата чи хлопці, підкажіть, будь ласка, бо не маю ваги, скільки грамів муки у столовій ложці або чайній? Чи як ще можна виміряти муку без ваги?


7 Відповідей

 1. А ваги придбати не думали? Не дуже вже вони й дорогі.

 2. Ну, не завжди ж готуєш їжу вдома, іноді буває, що в гостях і т. п. і там ваги немає, тому мені теж цікаво було б знати.

 3. Тут все залежить від декількох факторів: розміру (моделі) ложки, виду муки (пшенична, житня, картопляна тощо), з гіркою чи без гірки, а також похибки, яка залежить від того, що кожна людина вважає повною ложкою.

  В середньому столова ложка муки (з гіркою), і брала я муку пшеничну, важить 20-25 грам. Все залежить від того хто насипає і як насипає. Комусь вже досить, а хтось намагається зачерпнути ще більше і гірка буде більшою, а отже, вага муки теж. Якщо набрати в ложку муку без гірки, то її вага коливатиметься від 8 до 10 грамів. Теж саме відбувається із кукурудзяною мукою. Їхня вага збігається.
  Якщо говорити про найпоширеніші види муки, то найважчою буде картопляна мука. З гіркою столова ложка такої муки важить у межах від 22 до 27 грамів.
  Чула, дехто користується принципом, що якщо ми міряємо воду ложкою, то її набрати «з гіркою» неможливо, а отже, міряти муку потрібно без гірки. Як на мене, це для тих господинь, які мають купу часу та захоплюються приготуванням. Я ж, як «лінива» господиня, заради економії часу завжди черпаю муку з гіркою з розрахунку, що пшенична мука важить 25 грам. Поки що все виходить норм.

 4. Погоджуюсь із коментарем автором Oksi і Sonya. В мережі купа «експертів» говорять про різні ваги. Зустрічала, що без гірки пишуть і про 16 і про 20 грам))), а з гіркою – навіть 30 і більше. Цікаво, якими ж ложками вони міряють?)) Я взяла і перевірила. Пшенична мука у мене важила без гірки як коли: то 8, то 9 чи 10 грамів, а з гіркою 22, 26. З рештою, думаю, для страви не так вже і критично буде, похибка у декілька грамів, тому завжди, коли під рукою немає ваги, беру за критерій середній (округлений) показник. 10 грамів без гірки і 25 грам з гіркою.

 5. А мені вдалося набрати з гіркою 26 грамів пшеничної муки)) Думаю, тут багато чого ще залежить від чутливості самого вагового пристрою, адже існують у вагах теж різні похибки. Загалом згідна з Вами як на рахунок ваги так і на рахунок «економії часу», бо якщо рахувати ложками півкілограма чи кілограм муки ложками та ще й без гірки, то більше муки понатрушую. Якось так….

 6. Дівчата, а я бачила, що пишуть ще про муку в чайних ложках) То переміряла , якщо комусь цікаво, то у чайній ложці без гірки буде лише 1 грам муки. Я набирала в ложку муку і проводила по краях ложки рівною поверхнею ножа, так вага буде стабільною, бо якщо проведете пальцем, то буде – різна, оскільки поверхня пальця не є рівномірною. З гіркою вага муки у чайній ложці більше коливається. У мене вийшло в середньому 9-10 грам у чайній ложці.

Залишити відповідь

Залишити відповідь

Оберіть відеохостинг, на якому знаходиться Ваше відео.

Введіть ідентифікатор відео. Наприклад, посилання: «https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs», ідентифікатор це: «sdUUx5FdySs».