Які є синоніми до слова «веселий»?
Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.
Please briefly explain why you feel this question should be reported.
Please briefly explain why you feel this answer should be reported.
Please briefly explain why you feel this user should be reported.
Для початку варто задати, що в українській мові синонімами є слова, що по-різному звучать та пишуться проте мають однакове або подібне значення. Для того, щоб дізнатися синонім якогось слова існує купа усіляких словників-синонімів, де можна і подивитись такі схожі за змістом слова. Такі словники є як у друкованому вигляді у бібліотеках, так і онлайн. Особливо, зараз їх кількість стрімко зростає і стає популярною у використанні.
Так от, наприклад, найпоширенішими синонімами слова «веселий» є наступні: радісний, потішний, дотепний, жартівливий, безжурний, оптимістичний, щасливий, усміхнений, відрадний, зраділий, жартівливий.
Тут потрібно зважати на контекст, у якому слово вживається. Оскільки веселий (якщо ми говоримо про, скажімо, колір) не можна сказати, що він жартівливий, проте можна замінити його синонімом «яскравий». Так само і про людину, не кожна весела людина є жартівливою чи дотепною. Тому завжди зважайте на контекст.
Я ще знайшла такі синоніми до слова «веселий»: жартівливий, безжурний, радісний, відрадний, святковий, благовісний, яскравий. Зрештою, коли потрібно підібрати синонім, то я також завжди, щоб правильніше це зробити, звертаюся до словника.
Наприклад, можна сказати:
Вибір синоніма до слова «веселий» залежить від контексту, у якому воно вживається.
Вітаю, друзі!
Слово веселий має декілька синонімів. Найпоширенішими у нашому мовленні є такі його синоніми як “радісний”, “безжурний”, “щасливий”, “безтурботний”, жартівливий.
Взагалі, для покращення нашого словникового запасу раджу використовувати спеціальні словники синонімів. Деякі із них є навіть онлайн, що робить дуже зручним пошук слова. (Не потрібно йти до бібліотеки, шукати словник, довго гортати товсту книгу у пошуку потрібного слова за алфавітом. А можна все зробити не виходячи із затишного гніздечка.)) Достатньо у пошуковій стрічці онлайн-словника написати потрібне слово, щодо якого шукаємо синонім і зачекати секунду-дві. Такими словниками зазвичай користуються науковці, особливо – філологи, але і у повсякденному житті корисно знати і вміти замінювати слова іншими, що дозволить зробити наше мовлення більш багатим та милозвучним. Сама користуюся і всім рекомендую. Дбаймо про нашу рідну, слов’їну!