Пізнай.com Latest Питання

Дмитро

Якого кольору дзеркало?

Друзі, підкажіть, якого кольору дзеркало?


5 Відповідей

 1. Цікаве запитання, з огляду на те, що доведено, що людина може розрізняти близько 10 мільйонів кольорів, а дзеркало здатне всі ці кольори поглинати і відображати. Тут, думаю, краще було б звернутись до фахівців, наприклад, фізиків. На перший погляд, я б відповіла, щось на зразок сірого, сріблястого чи, навіть – білого, але дзеркало, як на мене, водночас є і прозорим, оскільки відбиває усі кольори. Тому почекаю на думку фахівців.

 2. Ем…, тут варто сказати, що науковці доводять, що колір відображається у світлі. Тобто ми бачимо певний колір тоді, коли певною поверхнею буде відбито один колір світла більше ніж інші спектри кольорів, що є у світлі. Тобто червона троянда більше поглинає червоний колірний спектр, а інші спектри кольорів, які є у світлі – відбиває.

  Цікаво, що деякі науковці стверджують, що дзеркало має зеленуватий колір. Вказане пояснюють дослідженням, у якому ставили дзеркала одне навпроти одного і чим частіше відбивалися дзеркальні відображення, тим більше з’являлось у дзеркалах зеленуватого відтінку. Чим більше віддзеркалень, тим більше буде помітно ступінь відбиття саме зеленого світла дзеркалом.

 3. Саме так. І я можу пояснити чому саме більшість дзеркал відображають краще зелений колір. Так от. Це все пояснюється особливістю структури дзеркала і самого скла. Саме дзеркало – це не що інше як СКЛО, покрите відбиваючим металевим шаром. Зазвичай це срібло або алюміній. При дослідженнях різних поверхонь доведено,  що краще за все відбиває зелений колір поверхня скла, а особливо, за умови, якщо на ньому знаходиться алюмінієве покриття. Доведено, що алюміній краще за срібло відбиває зелений спектр світла.

 4. Дзеркало складається зі скла і металу, тому, припускаю, що колір дзеркала слід вважати білим або сріблястим. Але відомо, що дзеркала дуже добре відбивають зображення різних кольорів. Тому тут не все так просто. Теж колись зустрічались дослідження, де стверджувалось, що дзеркало має зелений колір.

 5. Тут варто добре розібратися як «працюють» кольори. Наприклад, ми знаємо, що світло поширюється хвилями і ці хвилі мають різну довжину. Для кожного кольору є своя довжина хвилі. Так,  наприклад, у синього кольору довжина хвилі є коротшою, а у червоного – довшою. Коли ці хвилі світла попадають на якийсь предмет, то поверхня цього предмета деякі хвилі світла поглинає, а інші – відбиває назад. Ті світлові хвилі, які відбиваються ми і бачимо: спочатку ці хвилі потрапляють на наше око, далі рухаються зоровим нервом до мозку, де отримуємо інформацію про колір, який бачимо. Тобто, ми сприймаємо троянду як білу чи червону, тому що її поверхня відбиває лише довгі світлові хвилі, а інші поглинає.

  Проте, якщо взяти дзеркало, то вчені доводять, що воно відбиває усі світлові хвилі включно з усіма кольорами, проте, завдяки своїй поверхні : скло+ метал, встановлено, що найкраще за інші воно відбиває саме довжину хвилі притаманну саме зеленому кольору. Довжина хвилі зеленого спектру сягає від 500 до 550 нанометрів.

  Це можна перевірити, якщо поставити дзеркала одне навпроти одного і дивитися у дзеркальне відображення. Тоді можна помітити зеленуватий відтінок такого зображення. Тому колір дзеркала – зелений.

Залишити відповідь

Залишити відповідь

Оберіть відеохостинг, на якому знаходиться Ваше відео.

Введіть ідентифікатор відео. Наприклад, посилання: «https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs», ідентифікатор це: «sdUUx5FdySs».