Як визначити початкову форму дієслова?
Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.
Please briefly explain why you feel this question should be reported.
Please briefly explain why you feel this answer should be reported.
Please briefly explain why you feel this user should be reported.
Початковою формою дієслова (її ще називають інфінітивом) є неозначена форма дієслова, яка має декілька ознак. По-перше, така форма не змінюється. По-друге, таке дієслово відповідає на питання «що робити?», «що зробити?». По-третє, таке дієслово не вказує ні на час, ні на особу, ні на кількість виконавців. Наприклад, у початковій формі дієслова є слова: лежати, полежати, сидіти, посидіти, спати, поспати, їхати, поїхати, співати, заспівати, снідати, поснідати, вечеряти, повечеряти, плести, сплести. Неважко помітити, що ці дієслова усі закінчуються суфіксом –ти. Проте, варто пам’ятати, що іноді може зустрічатись суфікс –сь або –ся. Наприклад, гратись, гратися, усміхатись, усміхатися, скаржитись, скаржитися і т. п.
Погоджуюсь. Про початкову форму дієслова вивчають школярі на українській мові в школі. І для вивчення цієї теми їм потрібно виконувати багато вправ. Ось приклад, як у дієсловах визначити їх початкову форму.
Наприклад, приїхав – приїхати (початкова форма), танцювала – танцювати (початкова форма), розстелили – розстелити (початкова форма), плаче – плакати (початкова форма), спав – спати (початкова форма). Ну, а далі вже, друзі, мисліть і рухайтесь за аналогією.